Profil spoločnosti Phobos s.r.o.

Aj napriek dlhoročným úspechom a prekonávaniu prekážok sa slovenské súkromné firmy nemôžu hrdiť 50 alebo 100-ročným oslavám založenia firmy. Prekážka vo forme 40-ročného komunistického režimu nás pripravila o takéto oslavy.

Preto si zaslúži uznania každá spoločnosť, ktorá začínala v rokoch po nežnej revolúcii a je aktívna a úspešná dodnes. A ak to urobila bez podpory zahraničných investorov a, ako sa hovorí, z nuly, patrí im naše uznanie.

Podobnú históriu má aj košická spoločnosť PHOBOS s.r.o. .

Tentokrát bez pneumatiky

Na začiatku v roku 1991, v skromnej garáži, si dvaja mladí študenti Vysokej školy Technickej vyskúšali výmenu žiaroviek a prešli postupne na montáž autolarmov a centrálneho zamykania. V roku 1992 založili spolu firmu PHOBOS s.r.o., podľa názvu jedného z mesiacov Marsu ( aj jedného zo synov Aresa – boha vojny) a sústredili sa na predaj autoalarmov.

Prvou značkou bola švajčiarska MOSS Security. Ku autoalarmom pribudli autorádia Majestic a Audiola, z nižšej kategórie a Clarion z prémiovej kategórie.

Autoalarmy a imobilizéry

V rokoch 1995 až 2008 sa spoločnosť Phobos s.r.o. vypracovala na jedného z najväčších slovenských predajcov automobilovej zabezpečovacej techniky a autopríslušenstva.
Len málokto vie, že PHOBOS s.r.o. bol prvým výrobcom imobilizérov na Slovensku. Svoje výrobky dodával do servisov aj pneuservisov na celom Slovensku a začal s exportom aj do susedných krajín.

Diaľkový štart motora – Magicar

Phobos s.r.o. ako prvý predajca doviezol a začal distribuovať autoalarmy s diaľkovým štartom pod názvom Magicar.
Postupom času sa stal výhradným dovozcom a distribútorom autoalarmov Magicar pre celú Európu a úspešne obchodoval so 17 krajinami.
V tom čase už vyrábal aj autoalarmy, ktoré si sám vyvíjal. Od jednoduchších modelov ako Radix alebo Mistral po autoalarmy s diaľkovým štartom s názvom Sentinel.

Ako vystavovateľ sa pravidelne zúčastňoval na výstave Automechanika vo Frankfurte nad Mohanom a množstve výstav na Slovensku a v Čechách.

Strešné nosiče a boxy

V roku 2008 nadviazala spoluprácu s inovatívnym novozélandským výrobcom strešných nosičov Prorack (spoločnosť bola neskôr kúpená firmou YAKIMA USA), ako zástupca pre SK, CZ a HU trh.


Rok 2013 bol pre Phobos s.r.o. zlomový. Kvôli znižovaniu dopytu po automobilových zabezpečovacích zariadeniach sa nakoniec vedenie rozhodlo celú divíziu autolarmov predať partnerskej firme TSS Group.
Od toho roku sa všetka pozornosť spoločnosti presunula na sortiment strešných nosičov a rozvíjala spoluprácu s výrobcom Prorack – Whispbar.

Spoluprácu neskôr rozšírili o distribúciu produktov značky THULE, Packline, Buzz Rack a Northline.

Do roku 2020 sa Phobos s.r.o. stal najväčším veľkoobchodným distribútorom strešných nosičov v Čechách a Slovensku a začal spolupracovať , na importerskej úrovni, s automobilovými značkami Mitsubishi, Kia, Hyundai, Subaru.


2020 – Phobos s.r.o. podpisuje s výrobcom nosičov Yakima zmluvu o výhradnom zastúpení značky pre Nemecko, Rakúsko a Švajčiarsko.

Chrániť planétu – filtrovať vodu

V tom istom roku sa púšťa do ďalšieho odvetvia v a spúšťa nový projekt unikátnych filtračných zariadení Quell.
V roku 2021 zaradil britský FINANCIAL TIMES spoločnosť PHOBOS s.r.o. do prestížneho rebríčka 1000 najrýchlejšie rastúcich firiem Európy 2021.

Stránka pre strešné nosiče: https://www.autohaus.sk/
Stránka pre projekt Quell : https://www.quell.sk/