Open/Close Menu Európska sieť profesionálnych pneuservisov
výroba zimných pneumatík na ceste

Užívate si príjemné letné slniečko a s ľadovým drinkom v ruke sa vyvaľujete na pláži. To je asi dokonalá predstava každého milovníka skvelej letnej dovolenky. Kto by v tomto období predsa riešil problém zimných pneumatík na jeho auto? Odpoveď vás možno zaskočí, ale mnoho z nás si tento rok zas muselo priznať, že kúpa kvalitných zimných  pneumatík tesne pred zimou môže byť veľkým problémom, najmä ak nečakane napadne sneh a vaše auto musí chcete-nechcete ostať doma.  

Väčšina ľudí tento problém rieši každú jeseň. Zásoby kvalitných zimných pneumatík za prijateľné ceny sa rýchlo míňajú a vám neostáva nič iné, len si priplatiť alebo počkať a hrať lotériu s počasím. Mnohokrát sa stretneme s tým, že dodávka pneumatík zo všetkých krajín sveta od svetových popredných výrobcov sa zdrží alebo kuriéri prosto nestíhajú prevážať kilogramy gúm ku svojim zákazníkom. Vám potom neostane nič iné len sa obzerať po iných zdrojoch. Zamysleli ste sa však nad tým prečo je to mnohokrát tak?  

výroba zimných pneumatík

Veľké fabriky, ktoré sa zaoberajú vývojom a výrobou pneumatík sídlia mnohokrát v Ázii. Ak si vezmete do úvahy, že ich produkt v konečnom dôsledku najviac ovplyvňuje aktuálny trh s kaučukom a jeho momentálna cenová pozícia a dostupnosť, vlastne si odpoviete, prečo to môže byť samo o sebe problém. Tieto veľkovýrobne doslova závisia na aktuálnej trhovej cene prírodného kaučuku či vlastnej výrobe syntetického kaučuku, iných polymérov používaných na gumenú zmes a aditív, ktoré potrebujete preto, aby ste dostali pneumatiky, ktoré vás na ceste nesklamú pri prvom náznaku sneženia. 

 Trh s kaučukom sa, samozrejme, musí vysporiadať s tými istými vplyvmi ako iné svetové trhy, a teda funguje ako na hojdačke. Vzhľadom na rôzne okolnosti, ktoré sa dejú na svetovej úrovni sa tak trhová cena kaučuku vyvíja – rastie a klesá vzhľadom na všetky možné svetové scenáre. Títo veľkovýrobcovia tak radi počkajú na nižšiu cenu, aby si dopriali vyšší zisk a mnohokrát sa preto dostanú do časového sklzu. Výpadok najväčšieho svetového trhu s kaučukom v Číne pritom môže spôsobiť hotovú katastrofu. Na druhej strane, veľký popredný výrobcovia drahých pneumatík v Európe, ktorý túto trhovú cenu až tak neriešia, si môžu dovoliť počkať s objednávkou na samotnú výrobu, preto by ste tieto pneumatiky zaiste mali riešiť pri tej letnej dovolenke.    

Ďalším, nepostrádateľným aspektom je v tomto prípade aj logistika. Preprava z veľkých fabrík v Ázií vyžaduje svoj čas a vplýva na ňu množstvo faktorov, vrátane momentálnej situácií v krajinách, cez ktoré dodávka prechádza. V príklade si vezmite veľkú prírodnú katastrofu, ktorá zasiahne väčšinu celej krajiny – dodávky pneumatík ju musia pochopiteľne obísť, čím sa znovu dostávame do časového sklzu. Ak pneumatiky objednávate päť minút pred dvanástou, môže Vám to tak spôsobiť pekný škrt cez rozpočet.  

výroba zimných pneumatík

Nebojte sa, existuje jednoduché riešenie!  

Ak sme vás teraz riadne vystrašili a už teraz si zapisujete do kalendára júlové termíny na objednávku vašich zimných pneumatík, môžete to pokojne nechať tak. Zlatou strednou cestou sú v tomto prípade prezieravé spoločnosti, ktoré majú svoje fabriky postavené v Európe, prípadne tu majú postavené minimálne sklady. Postupne si to uvedomujú aj veľké značky, ktoré postupne časť svojej výroby presúvajú bližšie k nám. Ešte ideálnejším riešením je zvoliť menšieho výrobcu v Európe, kde zaiste neriskujete časové komplikácie či problém s dodaním. Navyše, takýmto výrobcom určuje cenu samotnej pneumatiky z veľkej časti dopyt, takže môžete očakávať oveľa vyššiu kvalitu, na ktorej si nechá záležať, aby ste s týmito pneumatikami ostali aj naďalej za oveľa nižšiu cenu.  

Jedným z takýchto výrobcov je práve aj Point S, ktorý vám so svojimi pneumatiky prináša aj možnosť prezutia v partnerskom servise, ktorých má dostatok po celej Európe. Sklady a výroba vo veľkej časti prebieha na Slovensku, v Čechách či priľahlých častiach Európy, takže vaše pneumatiky k vám prídu bez komplikácií. Na ich výrobe sa podieľajú odborníci, ktorí urobili výborné pneumatiky pre každého, či už máte SUV, osobný automobil alebo VAN. Svedčiť o tom môže aj množstvo partnerov spoločnosti Point S, ktorí tieto pneumatiky nazúvajú už niekoľko rokov po sebe. Vyrobené v Európe so zreteľom na kvalitu a v prijateľnej cene k vám tieto gumy prídu tak vždy načas!  

Copyright © 2015-2019 Point S Slovakia s.r.o.
Všetky práva vyhradené.

logo-footer