Open/Close Menu Európska sieť profesionálnych pneuservisov

Pred necelým rokom sme písali o teste letnej pneumatiky Point S Summer a po prvej sezóne novej zimnej pneumatiky Point S Winter prichádzame s testom aj na túto pneumatiku.

Posledné roky neboli práve najvhodnejšie pre pneumatiky v lacnejšej cenovej kategórii. Aj keď totiž Point S pneumatiky patria do nižšej strednej kategórie, svojou cenou ( keďže sa jedná o privátnu značku ) sa približujú k lacnejším pneumatikám. Kým výrobcovia pneumatík krátili alebo celkom odstavili výrobu lacných značiek, Point S pokračoval vo vývoji a po letnej pneumatiky Summer S , predstavil v roku 2022 aj úplne novú zimnú pneumatiku Winter S. K dobrým pneumatikám patria aj testy a preto sa Point S rozhodol otestovať v nemeckom TUV SUD aj zimnú pneumatiku Winter S.

Keďže sa jedná o pneumatiku, ktorá je vyrábaná na základe požiadaviek najväčšieho celosvetového združenia pneuservisov, boli do nej zakomponované poznatky a návrhy, na ktorých sa zhodli pneuservisy z celého sveta. Takto vznikla pneumatika schopná konkurovať aj drahším značkám.

Kvalitná pneumatika od nemeckého výrobcu

Pneumatiky Point S vyrába známy nemecký výrobca prémiových pneumatík . Práve tento výrobca je zárukou kvality výroby a precíznej technickej podpory.
Od pneumatiky vyrobenou na základe požiadaviek Point S a s technológiou nemeckého výrobcu sa očakávalo dobré umiestnenie v teste ale konečné výsledky milo prekvapili. Teraz je už jasné, že Point S sa uberá tým správnym smerom. Zimná pneumatika Winter S je spoľahlivá pneumatika s dobrými parametrami do zimnej prevádzky.
Testy sa vykonali na zimnej pneumatike Point S Winter v rozmere 205/55 R16 91H na vozidlách VW Golf a Audi A3. Pneumatika Winter S sa porovnávala so zimnou pneumatikou prémiovej kvality, dvoma rôznymi značkami pneumatík strednej (economy) triedy a zimnou ázijskou pneumatikou z lacnej (budget) kategórie.

Vlastnosti novej zimnej pneumatiky Winter S

Každý nový model sa najprv porovnáva s predchádzajúcim. Aký je rozdiel vo vlastnostiach zimnej pneumatiky Point S Winter oproti predchádzajúcej Winterstar 4 si môžete pozrieť na farebnom grafe.

Výsledky testov zimnej pneumatiky Point S Winter

Point S Winter sa v testoch ukázala ako zimná pneumatika s naozaj dobrými vlastnosťami. Pri testovaní kategórií, ktoré sú zimných podmienkach dôležité dokonca porazila zimnú pneumatiku prémiovej kvality.
Výborné výsledky dosiahla hlavne na mokrej vozovke a na snehu, kde porazila všetkých súperov v brzdnej dráhe. Vylepšený valivý odpor posunul Point S Winter na prvé miesto aj v úspore paliva.

Jazdné vlastnosti na mokrej vozovke

Podobne ako pri letnej pneumatike aj zimná pneumatika Winter S získala vynikajúce výsledky na mokrej vozovke. V brzdení aj ovládateľnosti ( stabilita, priľnavosť, riadenie ) sa umiestnila na prvom mieste medzi svojimi súpermi.

 

Jazdné vlastnosti na snehu

Aj keď sneh nie už tak častým javom na slovenských cestách, naše podnebie vie byť vrtošivé a prekvapí nás niekedy z hodiny na hodinu. Preto sú dobré výsledky v testoch na snehu veľmi dobrým argumentom na kúpu zimných pneumatík Point S Winter. Výborné výsledky v brzdení a trakcii priniesli pre Winter S opäť prvé miesto v teste.

 

Dobrý valivý odpor – menšia spotreba

Testy valivého odporu dopadli rovnako ako pri letnej pneumatike. Zimná pneumatika Point S Winter opäť obsadila prvé miesto v teste. To je jasný signál pre vodičov, ktorí chcú šetriť palivo.

Ktorá zimná pneumatika vyhrala ?

 

V tomto teste je to jednoznačne zimná pneumatika Point S Winter. Ale tento test nie je len o tom ukázať aká je pneumatika Winter S dobrá. Je to vlastne ukážka toho, že privátna značka môže byť presne taká dobrá ak nie lepšia ako pneumatiky tradičných výrobcov. A nejde len o cenu. Ide o snahu ponúknuť vodičom pneumatiky, ktoré navrhli majitelia a zamestnanci pneuservisov a spojili svoje poznatky z ciest s technológiou popredného európskeho výrobcu pneumatík. A výsledkom tejto snahy je výborná zimná pneumatika za naozaj rozumnú cenu.

Copyright © 2015-2019 Point S Slovakia s.r.o.
Všetky práva vyhradené.

logo-footer