Open/Close Menu Európska sieť profesionálnych pneuservisov

Pri kúpe nových pneumatík je veľmi častým faktorom pri rozhodovaní popularita značky. Majitelia vozidiel sa radšej prikláňajú k známym značkám ak nie je veľký rozdiel v cene pneumatík.
Sú však menej známe značky pneumatík horšie ako ich známejší konkurenti v tej istej kategórii ?

Kto vyrobil pneumatiky

Prvou dôležitou informáciou je zistenie, kto vlastne stojí za výrobou pneumatiky. Ak nedôverujete neznámym značkám z Ázie, tak stačí si len zistiť kde bola pneumatika vyrobená ( skrýva sa v kóde DOT ) a podľa názvu si nájsť výrobcu.
Na druhej strane sú pneumatiky, ktoré sú vyrábané renomovanými svetovými výrobcami pneumatík, ale výrobca ich neponúka vo svojom portfóliu, keďže sú vyrobené výhradne na objednávku. V takomto prípade objednávateľ využíva kvalitu výrobného závodu, u ktorého si pneumatiky objednal.
Je veľa rôznych značiek, ktoré sa takto predávajú. Jednou z najstarších je aj pneumatika s názvom Point S.

Pneuservis Point S

Point S je medzinárodné združenie nezávislých pneuservisov, ktoré má svojich partnerov na štyroch kontinentoch a už dnes je najväčšou sieťou pneuservisov na svete. S myšlienkou vlastnej pneumatiky sa zakladatelia pohrávali už dlhšie a ako sa sieť rozširovala, padlo v roku 1994 rozhodnutie a od roku 1995 sa začali na Európskom trhu objavovať prvé pneumatiky Point S.
Vzhľadom k veľkému počtu partnerov Point S, ktorým prešlo cez ruky veľké množstvo pneumatík, bolo ľahké určiť si podmienky, ktoré by mala letná a zimná pneumatika pre Európsky trh spĺňať. Pneumatika však nesmela byť drahá, keďže pneuservisy Point S sú určené pre majiteľov všetkých typov vozidiel.

Kto vyrába pneumatiky Point S ?

Pneumatiky Point S sú vyrábané v závodoch spoločnosti Continental. Všetky typy pneumatík sa vyrábajú v európskych závodoch, preto môžeme pneumatiky Point S vyhlásiť za 100% európsku pneumatiku.
Niektoré rozmery sa vyrábajú dokonca na Slovensku vo výrobnom závode Púchov. Sú to napr. 185/55 R15 alebo 195/65 R15 atď..

Pneumatiky Point S patria do strednej kategórie pneumatík hoci cenou sa často približujú do budgetovej triedy. Ale vzhľadom k tomu, že sa jedná o privátnu značku, cenu pneumatiky stanovuje do istej miery aj objednávateľ.

Zimné Letné Celoročné pneumatiky

Pneumatiky Point S nájdete vo všetkých základných kategóriach:
– Letné
– Zimné
– Celoročné
– VAN

Letné pneumatiky Point S

Letné pneumatiky nesú označenie SUMMER S. Najnovší dizajn dezénu, ktorý sa začal predávať od roku 2021, vystriedal veľmi populárny názov Summerstar.

Zimné pneumatiky Point S

WINTERSTAR 4 je už štvrtá generácia zimných pneumatík Point S. Zimnú pneumatiku, ktorej názov vystihuje jej vlastnosti, si pochvaľujú partneri Point S na celom Európskom kontinente.

Celoročné pneumatiky Point S

Pod typickým označením 4 SEASON je v predaji druhá generácia celoročných pneumatík 4 SEASON 2. Pneumatiky pre krajiny s miernejšou zimou výborne zapadli do portfólia pneumatík Point S.

 

VAN pneumatiky pre dodávky

V každej kategórii pripravil Point S pneumatiky aj pre dodávky a ľahké nákladné vozidlá. Pneumatika má v názve typové označenie VAN.

Pneumatika Point S nie je produkt vyrábaný pre veľkosklady alebo dodávateľov autodielov, či firmy, ktoré si myslia, že dokážu zbohatnúť jednorázovo na pneumatikách. Jedná sa o produkt, ktorý bol vyvinutý odborníkmi na pneumatiky a svetovým výrobcom pneumatík. Pneumatika, ktorá je vyrábaná pre najväčšiu sieť pneuservisov na svete. A toto je dôvod, prečo sa nám pneumatika Point S páči. Je to pneumatika Made in Europe a je pre všetkých.

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2015-2019 Point S Slovakia s.r.o.
Všetky práva vyhradené.

logo-footer