Open/Close Menu Európska sieť profesionálnych pneuservisov

Privátne značky pneumatík nájdete v komerčných testoch nezávislých testovacích agentúr ( AutoBild, ADAC atď. ) len veľmi ťažko. Buď sa totiž jedná o pneumatiky, ktoré sa v tom istom vzore vyrábajú pod viacerými menami, alebo sa jedná o pneumatiky, ktoré sa predávajú výlučne v sieti, ktorá si pneumatiku navrhla a nechal vyrobiť u niektorého renomovaného výrobcu.

Pneumatiky Point S sú príkladom, ako sa privátna značka pneumatík dostane na úroveň známych značiek.

Keďže sa jedná o pneumatiku, ktorá je vyrábaná na základe požiadaviek najväčšieho celosvetového združenia pneuservisov, boli do nej zakomponované poznatky a návrhy, na ktorých sa zhodli pneuservisy z celého sveta. Takto vznikla pneumatika schopná konkurovať aj drahším značkám.

 

Nemecká kvalita za rozumnú cenu

Aj fakt, že pneumatiky Point S sú vyrábané v európskych závodoch najznámejšieho nemeckého výrobcu pneumatík je poukázaním na smer, ktorý si Point S stanovil – ísť cenou kvalitnej a nie lacnej pneumatiky.
Dôkazom kvality letnej pneumatiky Point S Summer je aj porovnávací test, ktorý vykonala organizácia TUV SUD na pneumatike v rozmere 205/55 R16 91H.

Súperom letnej pneumatiky Point S Summer bola letná pneumatika prémiovej kvality, dve rôzne značky pneumatík strednej (economy) triedy a letná ázijská pneumatiky z lacnej (budget) kategórie.

Vylepšené vlastnosti nového modelu Point S Summer

V prvom rade sme porovnali vlastnosti staršieho modelu letnej pneumatiky Point S – Summerstar 3+ . Ako je vidieť na grafe, nová letná pneumatika Summer S sa zlepšila vo väčšine vlastností:

 

Výsledky testov TUV SUD

Point S Summer sa nedala zahanbiť ani v porovnaní s inými letnými pneumatikami rôznych cenových kategórií.
Hlavným cieľom Point S bolo ešte viac zlepšiť jazdné vlastnosti letnej pneumatiky na mokrej vozovke. Keďže ovládanie a brzdenie na suchej vozovke mal vynikajúce už starší model SummerStar 3+, hlavné zameranie bolo vylepšiť práve jazdenie na mokru, životnosť a úsporu paliva.

Jazdné vlastnosti na mokrej vozovke

Point S Summer sa v testoch pohyboval na predných miestach a v dvoch testovacích kategóriách sa držal tesne sa pneumatikou prémiovej kvality.

 

Ešte významnejšie boli pre Point S Summer výsledky valivého odporu pneumatiky. V tomto teste obsadila letná pneumatika Summer prvé miesto. Práve výborný výsledok v tejto kategórií dokazuje, že letná pneumatika Point S Summer dokáže ušetriť vodičom pohonné hmoty a vďaka nízkemu koeficientu valivého odporu má pneumatika dlhú životnosť.

 

Ktorá je najlepšia letná pneumatika ?

 

Point S Summer patrí určite medzi letné pneumatiky, do ktorých sa oplatí investovať. Bola zaradená do strednej kategórie pneumatík. Počas testov nazbierala 100 bodov a patrí jej zaslúžene druhé miesto na stupni víťazov. V jej prospech slúži aj výhodná cena, ktorá sa vďaka spojeniu všetkých členov Point S v rámci celého sveta, dostáva na úroveň pneumatík nižšej kategórie.

 

Copyright © 2015-2019 Point S Slovakia s.r.o.
Všetky práva vyhradené.

logo-footer