Open/Close Menu Európska sieť profesionálnych pneuservisov

Klimatické zmeny, ktoré reálne pociťujeme aj na Slovensku majú veľký vplyv na vývoj pneumatík. Čoraz väčšie denné teploty a časté dažde, ktoré sú aj intenzívnejšie a trvajú dlhšie ako po minulé roky si vyžadujú pneumatiky, ktoré sú odolné veľkým teplotám a majú dobré jazdné vlastnosti aj na mokrej vozovke.

A práve do týchto podmienok a pre európske cesty bola vyvinutá pneumatika Point S SUMMER. Svojou cenou sa zaradzuje do kategórie lacných pneumatík, ale jej jazdné vlastnosti ju predurčujú do strednej (economy) kategórie.

Nový dezén a krajší dizajn bočnice

Point S SUMMER  je pneumatika navrhnutá a vyrábaná renomovaným najväčším európskym (nemeckým) výrobcom prémiových pneumatík. Táto skutočnosť je neprehliadnuteľná už pri pohľade na inovovaný dezén pneumatiky Point S SUMMER. Preto môžeme pneumatiku SUMMER naozaj považovať za „brata“ najobľúbenejších slovenských a českých pneumatík.

  • Nový asymetrický vzor s dezénom presahujúcim na vonkajšiu bočnicu čo umožňuje ešte lepší kontakt na ceste a v zákrutách
  • Obvodové drážky odvádzajú vodu čo pneumatikám umožňuje vysokú úroveň priľnavosti na mokrej vozovke
  • Zloženie zmesi, z ktorej je pneumatika vyrobená, je navrhnutá na dlho-trvalý výkon na horúcich vozovkách

Hlavné jazdné vlastnosti

Vylepšený výkon na mokrom aj suchom povrchu

Zväčšená drážka na vonkajšom ramene zlepšuje odtok vody, čím je zaistená bezpečnosť v prípade silných dažďov. Variabilné uhly lamiel v celom vzore umožňujú optimálne držanie pri brzdení a zatáčaní na suchej aj mokrej vozovke.

Dlhý kilometrový výkon (dojazd)

Zloženie zmesi s vysokou interakciou polyméru zabezpečí pneumatikám Point S SUMMER dlhý dojazd. Elegantný a redukovaný dizajn vzoru vedie k harmonickej interakcii s vozovkou a vytvára veľmi rovnomerný tvar opotrebenia

Nízky valivý odpor

Najnovšia generácia oxidu kremičitého optimalizuje straty energie pri valení pneumatík a interakcii s cestou čím sa dosahuje väčšia úspora paliva a nižšie emisie CO2.

 

 

Indikátor opotrebenia letných pneumatík (TWI – Tread Wear Indicator )

Brzdenie za mokra sa rapídne zhoršuje, keď hĺbka dezénu na pneumatike začne klesať pod 3mm. Indikátor TWI naznačuje vodičovi, že bola dosiahnutá zostávajúca hĺbka dezénu 3 mm. Indikátor TWI nájdete štyrikrát po obvode pneumatiky a je naznačené malou dažďovou kvapkou v ramene pneumatiky.

Odporúčame pneumatiky Point S Summer

Ak hľadáte pneumatiky vyrobené v Európe a za prijateľnú cenu, odporúčame pneumatiky Point S SUMMER. Nový dezén a inovácia bočnice, prispeli k ešte lepším jazdným vlastnostiam a atraktívnemu vzhľadu. Jazdu počas horúcich letných dní alebo počas prudkých dažďov si budete bezpečne užívať. Dlhšia životnosť pneumatík a výhodná cena v kombinácii s jazdnými vlastnosťami zaraďuje nový dezénový rad pneumatík Point S SUMMER, medzi hity letných pneumatík.

Copyright © 2015-2019 Point S Slovakia s.r.o.
Všetky práva vyhradené.

logo-footer