Open/Close Menu Európska sieť profesionálnych pneuservisov

Preprava tovaru vždy patrila medzi najviac využívané služby. V dnešnej dobe sa vďaka internetovým obchodom dokonca začína radiť medzi „nedostatkovú službu“. Dodávky a ľahké nákladné autá musia denne najazdiť veľké množstvo kilometrov. Modernizáciou autoparku sa zvyšuje aj nosnosť nových vozidiel a tým pádom aj pneumatiky musia vydržať väčšiu záťaž a prispôsobovať sa trendu.
O opotrebovaní pneumatík by mohli veľa porozprávať aj napr. dodávatelia náhradných dielov na vozidlá alebo stavbári. Prví denne najazdia stovky kilometrov na niekoľkých linkách a to niekoľko-krát denne a druhí musia zdolávať rôzne terény so zaťaženým autom. To môže znamenať nie len veľký počet najazdených kilometrov, ale aj záťaž na opotrebenie, keďže sa jazdí v meste a po neupravených cestách. A ako je známe, pneumatika sa viac opotrebuje pri jazde mimo diaľnice alebo rovných ciest.

 

Preto sa Point S rozhodol inovovať svoju radu pneumatík typu VAN a prichádza s novým letným modelom a dezénom s názvom Point S SUMMER VAN.
Pri návrhu a výrobe nového modelu SUMMER VAN sa brali do úvahy najmä dva dôležité indexy – pomalé opotrebovanie ( menší valivý odpor) a dobré brzdné vlastnosti.
Pneumatiky Point S SUMMER VAN boli navrhované a sú vyrábané renomovaným najväčším nemeckým výrobcom prémiových pneumatík. Všetky pneumatiky SUMMER VAN sú vyrábané v európskych výrobných závodoch.

Nový dizajn bočnice

Aj keď na pneumatike sú najdôležitejšie jazdné vlastnosti, predsa len tvorí súčasť auta a tak aj dizajn bočnice, ktorá je viditeľná, si zaslúži pekný vzhľad. Pneumatika SUMMER VAN má pekný reliéfny vzor a názov modelového radu je dobre viditeľný.

Špecifické vlastnosti pre novú modelovú radu SUMMER

 

Nový asymetrický vzor s dezénom presahujúcim na vonkajšiu bočnicu umožňuje ešte lepší kontakt s vozovkou na ceste aj v zákrutách.

 

Zloženie zmesi s vysokou interakciou polyméru zabezpečí pneumatikám SUMMER VAN dlhý dojazd

 

Optimalizované rozloženie lamiel a tri pozdĺžne drážky vedú k vyváženému dizajnu dezénu

 

 

Hlavné vlastnosti jazdné vlastnosti

 

Jazdný komfort

Optimalizované rozloženie lamiel a tri pozdĺžne drážky vedú k vyváženému dizajnu dezénu. Variabilné uhly lamiel v celom vzore umožňujú optimálne držanie pri brzdení a zatáčaní na suchej aj mokrej vozovke.

 

 

 

Brzdenie na suchej vozovke

Štruktúra pásov dezénu v strede vzoru zvyšuje pozdĺžnu priľnavosť a kontakt s vozovku, čo vedie k lepšiemu brzdenie.

 

 

 

 

Vyššia životnosť pneumatiky = väčší dojazd ( nízky valivý odpor )

Elegantný a redukovaný dizajn vzoru vedie k harmonickej interakcii s vozovkou a vytvára veľmi rovnomerný tvar opotrebenia. Väčšia a hustejšia štruktúra bloku poskytuje väčšiu tuhosť dezénu a tým pádom menšie opotrebovanie.

 

 

Európske značenie pneumatík

Pneumatiky z radu SUMMER VAN prešli európskou certifikáciou a disponujú EU labelingom – štítkom s uvedenými hodnotami vlastností pneumatiky.
Na EU štítku sú uvedené vlastnosti – úspora paliva ( energetická účinnosť, valivý odpor ) , priľnavosť za mokra, vonkajšia hlučnosť ( hladina vonkajšieho hluku pneumatík). Od 1. mája 2021 sa tieto vlastnosti rozšíria o ďalšie, ktoré ešte viac pomôžu pri výbere pneumatík.

Slovo na záver

Pneumatiky Point S nie sú komerčne rozšírené. Nenájdete ich na každom webshope s pneumatikami. Sú určené predovšetkým pre zákazníkov Point S a zakúpiť si ich môžete len v kamenej predajni. Je to hlavne preto aby si zákazník mohol pneumatiku pozrieť, chytiť a počul názor odborníkov. Na všetky pneumatiky Point S platí extra služba Pneugarancia, čo je hlavne pri pneumatikách VAN veľmi výhodné. Produkty Point S VAN už v minulosti dokázali, že patria medzi spoľahlivé a bezpečné pneumatiky. A po aktuálnej inovácii môžeme novú modelovú radu pneumatík Point S SUMMER VAN naozaj odporúčať pre všetkých prepravcov a majiteľov dodávok typu VAN.

 

 

 

Copyright © 2015-2019 Point S Slovakia s.r.o.
Všetky práva vyhradené.

logo-footer