Open/Close Menu Európska sieť profesionálnych pneuservisov
letné pneumatiky

Aj počas suchých a búrkových dní potrebujú vaše letné pneumatiky starostlivosť. Tak ako každá súčiastka na aute, aj pneumatiky potrebujú údržbu ak chcete aby Vám bezpečne súžili čo najdlhší čas.

Tlak v pneumatikách

(

V závislosti od tepla sa guma a vzduch rozťahujú alebo stláčajú a preto sa aj tlak v pneumatike mení. Je dôležité aby ste si kontrolovali tlak v pneumatikách aspoň 1x týždenne. Ak sa chystáte na dlhšiu trasu, odporúčame skontrolovať tlak pred každou takou jazdou. Pneumatiky hustite na tlak predpísaný výrobcom vozidla.

Kontrola behúňa a hĺbky vzoru dezénu

Behúň udržiava vaše auto na vozovke. Vďaka svojej priľnavosti, môžete bezpečne riadiť vozidlo. Môže však nastať oddelenie behúňa a to v prípade ak pneumatika dosiahla svoj limit. Preto je potrebná vizuálna kontrola samotného behúňa pneumatiky.
Kontrolujte aj hĺbku dezénu na behúni. Pomôžu Vám indikátory opotrebenia, ktoré má každá pneumatika, prípadne použite 1€ mincu. Ak po vložení do drážky je viditeľná, v drážke, zlatá obruba, pneumatika má s najväčšou pravdepodobnosťou zjazdený dezén.

Ventil na pneumatike

Ventil na pneumatiky nusí správne tesniť a nesmie cez neho unikať vzduch. Preto skontrolujte tesnosť ventilov a utiahnite čiapočku.

Čistenie a umývanie pneumatík

Aj pneumatiky potrebujú pravidelné čistenie. Po každom umývaní ich ošetríte voskom na pneumatiky alebo vhodnou penou. Pravidelné čistenie zabráni vysychaniu a opotrebeniu pneumatík.

Geometria a vyváženie pneumatík

Ak máte pocit, že Vám auto „ťahá“ na niektorú stranu, alebo ste narazili na obrubník, prípadne inú prekážku, nechajte si skontrolovať geometriu na aute. Zarovnanie kolies zabezpečí ich rovnomerné opotrebovanie.

Správna letná jazda – na preteky sú určené okruhy

Zodpovedná jazda Vám nie len ušetrí pneumatiky ale aj pohonné hmoty. Jazda štýly „plyn-brzda“ možno zobudí pretekára v každom vodičovi ale týmto len rýchlejšie opotrebuje pneumatiky. Náhle rozjazdy a brzdenie zvyšuje tlak na pneumatiku a zvyšuje riziko prederavenia pneumatiky.

Zimné pneumatiky v lete

Nepoužívajte zimné pneumatiky v lete. Je to akoby ste chceli jazdiť na ľadových korčuliach v lete a kolieskových v zime. V obidvoch prípadoch je priľnavosť minimálna a zväčšuje sa brzdná dráha!

Náš tip:

Nechajte si skontrolovať pneumatiky pri každej návšteve servisu – výmena oleja, pred STK a pod.. Vyhnete sa tak nepríjemným chvíľam napr. v zahraničí, kde Vás výmena pneumatiky môže vyjsť naozaj draho.

Copyright © 2015-2019 Point S Slovakia s.r.o.
Všetky práva vyhradené.

logo-footer