Open/Close Menu Európska sieť profesionálnych pneuservisov

Správne uskladnené pneumatiky si nevyžadujú žiadnu starostlivosť. Keď sa o nich správne postaráte pred uskladnením, nemusíte im venovať pozornosť až do chvíle keď ich začnete pripravovať na prezutie.

Uskladnenie v pneuservise PneuHotel

Ak sa rozhodnete pre uskladnenia v pneuservise, potom máte po starostiach. Profesionáli zabezpečia odborné uskladnenie pneumatík a diskov a postarajú sa o nich až do budúcej sezóny. Veľkou výhodou služby je okrem profesionality aj to, že keď sa vrátite po svoju sadu pneumatík, výmena sa môže uskutočniť okamžite, na mieste.

Pneuhotel  je dobrou voľbou ak nemáte doma priestor na uloženie pneumatík a diskov.

Každý väčší pneuservis má priestory pre uskladnenie pneumatík pre svojich klientov. V cene uskladnenia je často zahrnutá aj starostlivosť o pneumatiky. Dobrý Pneuhotel pre svojich klientov zabezpečí vyčistenie pneumatík a diskov, odstránenie kamienkov a kontrolu pred príchodom majiteľa na prezutie. V prípade potreby Pneuhotel navrhne zakúpenie nových pneumatík a určite poskytne aj nejaké zľavy.

Uskladnenie pneumatík doma

Ak ich uskladňujete doma, máme pre Vás zopár rád:
1. Vyčistite pneumatiky ! Ak uskladňujete pneumatiky s diskami, vyčistite aj disky. Nikdy neodkladajte pneumatiky / disky špinavé.
2. Ak máte dostatok voľného času, povyberajte z drážok pneumatík zachytené kamienky. Takto sa presvedčíte či nemáte náhodou v pneumatike zapichnutý nejaký ostrý predmet.
3. Ak uskladňujete komplety s diskami, nechajte si pri demontáži kolies skontrolovať stav snímačov TPMS. To isté urobte aj pri montáži na auto. Predídete tak ďalšej práci navyše, keď bude nutné snímače vymeniť.
4. Najvhodnejšie miesto na skladovanie pneumatík je chladnejšie a suché miesto kde teplota nepresiahne 25°C. Môže to byť teda suchá pivnica, klimatizovaná garáž alebo suterén. Neodporúčame exteriér, nevykurovanú garáž, podkrovie, vlhkú pivnicu a pod., teda žiadne miesto kde je veľmi horúco, vlhko, mokro alebo veľká zima. Ale ani veľmi suché miesto nie je práve najvhodnejšie. Balkón tiež nie je najvhodnejšie miesto na skladovanie pneumatík.
5. Najlepšie je udržiavať vaše pneumatiky mimo dosahu strojov, ktoré môžu generovať ozón, ako sú napríklad elektrické motory, pece, centrálne vysávače alebo čerpadlá.
6. Rozpúšťadlá, palivá, mazivá a iné „chemikálie“ môžu poškodiť gumu, preto tieto materiály udržiavajte mimo priestoru na skladovanie pneumatík.

Uskladnenie pneumatík v správnej pozícii

Pre spôsob uskladnenia je rozhodujúce či uskladňujete pneumatiky s diskami alebo bez nich. Je optimálnejšie ak uložíte pneumatiky na diskoch. V tomto prípade je vnútorná strana pneumatiky chránená pred vonkajšími vplyvmi.
– Ak máte pneumatiky na diskoch môžete ich skladovať zavesené na samostatných hákoch, na stojane alebo ich viete naskladať na seba. V prípade, že ich naskladáte na seba, odporúča sa obmieňať ich medzi sebou, aby sa nedeformovali.
– Ak máte pneumatiky bez diskov najvhodnejšie je skladovať ich v rade vedľa seba. Nevešajte ich na hák lebo môže dôjsť k poškodeniu pneumatiky. Ak ich naskladáte na hromadu, riskujete , že sa zdeformujú.
Neukladajte pneumatiky do vysokej veže. V takomto prípade hrozí riziko, že ak sa veža zvalí, môže spôsobiť úraz.

Ak máte doma vhodné podmienky na uskladnenie pneumatík treba ich využiť. Ale nevyužitý vlhký kút v pivnici určite nie je správne riešenie.

Radšej si zaplaťte uskladnenie pneumatík v pneuservise, ktorý má PneuHotel, a na ktorý máte dobré recenzie.

Predídete tak prekvapeniam ohľadom poškodeniam na pneumatikách pred sezónou.

Copyright © 2015-2019 Point S Slovakia s.r.o.
Všetky práva vyhradené.

logo-footer