Open/Close Menu Európska sieť profesionálnych pneuservisov

Záručná doba a podmienky sú pri spotrebnom tovare veľmi podobné. Líšia sa samozrejme podľa užívania predmetov ale hlavné podmienky záruky sú rovnaké.
Ak chcete pneumatiky reklamovať musí vada, ktorú reklamujete zodpovedať definícii, ktorú obsahuje

Občiansky zákonník

§ 619
(1)
Predávajúci zodpovedá za vady, ktoré má predaná vec pri prevzatí kupujúcim. Pri použitých veciach nezodpovedá za vady vzniknuté ich použitím alebo opotrebením. Pri veciach predávaných za nižšiu cenu nezodpovedá za vadu, pre ktorú bola dojednaná nižšia cena.
(2)
Ak nejde o veci, ktoré sa rýchlo kazia, alebo o použité veci, zodpovedá predávajúci za vady, ktoré sa vyskytnú po prevzatí veci v záručnej dobe (záruka).

V žiadnom prípade sa nedajú reklamovať poškodenia na pneumatike zapríčinené cudzími predmetmi ako sú klince, sklo alebo obrubník. Výnimkou je napr. poškodenie pneumatiky pri vjazde do diery na ceste, ktorú niekto spravuje a výmoľ nebol označený. Vtedy si môžete škodu nárokovať na príslušnom úrade, samozrejme so zápisom z Polície.

Nadštandardná záruka

Ale existujú aj pneuservisy, ktoré Vám pri kúpe nových pneumatík ponúknu aj nadštandardnú záruku na letné pneumatiky a samozrejme aj zimné pneumatiky.
Viacerí výrobcovia pneumatík ponúkajú na pneumatiky rozšírenú záruku. Týka sa však ich produktov a záleží na konkrétnom pneuservise, či ju bude ponúkať ďalej a aké značky pneumatík bude predávať.

Pneugarancia – viac značiek pod jednou strechou

Ak ste otvorený viacerým značkám a máte sezónne pneumatiky od viacerých výrobcov, odporúčame navštíviť niektorý z partnerských pneuservisov Point S Slovakia:

Medzinárodná sieť pneuservisov

Point S spolupracuje so všetkými významnými výrobcami pneumatík a preto všetci partneri PointS majú prístup k pneumatikám priamo od výrobcu. A k týmto pneumatikám ponúka sieť Point S Slovakia aj rozšírenú záruku pod názvom Pneugarancia.

Pneugarancia je unikátna služba pre majiteľov pneumatík a zaručuje im, že v priebehu prvých 12 mesiacov od zakúpenia nových pneumatík, dostanú zadarmo jednu pneumatiku, ktorú poškodia či už vlastným alebo cudzím pričinením.
Stačí ak navštívia hociktorý pneuservis, ktorý je partnerom PointS a s príslušnými dokladmi k poškodenej pneumatike si uplatnia rozšírenú záruku.

Pneuservisy na Slovensku

Pneuservis Leopoldov – Peter Šiatkovský Creative Auto
Pneuservis Nové Zámky – Andante Group s.r.o.
Pneuservis Štúrovo – Ladislav Švajcer AUTOTEC
Pneuservis Baloň – CZ Team s.r.o.
Pneuservis Veľké Dvorníky – Chromek pneu s.r.o.
Pneuservis Kežmarok – Jozef Vosovič PNEUVOSOVIČ
Pneuservis Rimavská Sobota – Gemer Auto RS, s.r.o.
Pneuservis Bratislava – A Team SK s.r.o.
Pneuservis Bratislava – Pneumotive s. r. o.
Pneuservis Rožňava – Igor Imre PneuservisImre
Pneuservis Košice – APIL s.r.o.
Pneuservis Levice – Radoslav Illés AUTOLINE
Pneuservis Krupina – Pavel Vyletel PROBAT
Pneuservis Zlaté Moravce – Mgr.Michal Adamec SWING
Pneuservis Mostová – Zsolt Czajlik CZ Rival
Pneuservis Dunajská Streda – PneuNet s.r.o.
Pneuservis Bardejov – LR, s.r.o.
Pneuservis Kráľovský Chlmec – Pneuservis Király s.r.o.
Pneuservis Moldava n/Bodvou – AUTOCLUB S & T, s.r.o.
Pneuservis Banská Bystrica – BAPS, s. r. o.
Pneuservis Humenné – ORION Humenné, s.r.o.
Pneuservis Komárno – Agrotrade Holding s.r.o.
Pneuservis Martin – JMS s.r.o.
Pneuservis Michalovce – ABKALS s.r.o.
Pneuservis Prešov – Auto park s.r.o
Pneuservis Žilina – Miroslaw Czechovicz
Pneuservis Svidník – P&H Plus,s.r.o.
Pneuservis Orava Nižná – Technogum s.r.o.
Pneuservis Liptovský Hrádok – RR CAR,s.r.o.
Pneuservis Lučenec – PNEU SK s.r.o
Pneuservis Bytča – INTAS Slovakia s.r.o.
Pneuservis Žiar n/Hronom – Igor Kováč Pneupotreby

Ohlasy majiteľov vozidiel

„Žijem v Košiciach, ale často jazdím za prácou do Rožňavského kraja. Cesty na Slovensku sú aké sú a preto som pri kupovaní pneumatík privítal rozšírenú záruku, ktorú mi ponúkli. Bez príplatku, bez navyšovania ceny. Ani som netušil, že po 2 mesiacoch ju aj naozaj využijem. Pneumatiku som poškodil vjazdom do diery a vznikla mi na nej vypuklina. Pneuservis v Rožňave mal pneumatiku skladom a dostal som presne to isté čo mal pneuservis v Košiciach. Zaplatil som len prezutie jednej pneumatiky a nič viac ! Pneumatiku som mal zadarmo.“

„Parkujem často na nezabezpečenom parkovisku. Pneuservis v Komárne mi odporúčal pneumatiky PointS s rozšírenou zárukou. Nemyslel som si, že ju budem potrebovať ale bola zadarmo, stačila len internetová registrácia. Po 1,5 mesiaci mi nejaký dobrák prerezal prednú pneumatiku. V pneuservise mi na základe registrácie v programe Pneugarancia dodali novú pneumatiku zadarmo.”

Pri kúpe nových pneumatík už nie je taká dôležitá cena. Pýtajte sa na ďalšie výhody, ktoré Vám kúpa pneumatík prinesie. Nová pneumatika Vás môže vyjsť podstatne drahšie ako zľava, ktorú ušetríte na 4 nových pneumatikách.

Rozšírená záruka sa volá Pneugarancia

Do programu Pneugarancia sú zapojení výrobcovia pneumatík:  Michelin, Continental, Hankook, Yokohama, PointS

Viac informácií nájdete na oficiálnych stránkach medzinárodnej siete pneuservisov PointS a na stránke, ktorá je venovaná nadštandardnej záruke pod názvom Pneugarancia:

www.pneugarancia.sk

 

Copyright © 2015-2019 Point S Slovakia s.r.o.
Všetky práva vyhradené.

logo-footer